Líčenie obočia

Obočie je základom krásneho líčenia. Rozhodla som sa Vám teda napísať tento blog o líčení obočia – ako si ho upravujem ja a aké prípravky mam najradšej. Obočie sa dá líčiť rôznymi spôsobmi a hlavne teraz je na trhu veľmi veľa produktov.

1. CERUZKA na obočie

Veľmi často mi dámy hovoria, že si upravujú obočie týmto spôsobom. Podľa mňa je to fajn, a tiež som tento spôsob niekedy používala, ale mám pocit že ceruzka pôsobí veľmi neprirodzene – hlavne ak to preženiete alebo zvolíte tmavé farby. Druhá vec je, že ceruzka sa veľmi rýchlo minie a často sa rozmazáva. Preto ak chcete tento spôsob odporúčam naozaj kvalitnú ceruzku, vode-odolnú, a chĺpky si ako keby vykresľovať a nie len „vyfarbiť “ celé obočie . Kvalitnú ceruzku s ktorou som bola asi najviac spokojná bola od firmy Mary Kay.

2. FIXKA na obočie

Úprimne nikdy som si fixku na obočie nekúpila, prišlo mi to veľmi neprirodzené a zdalo sa mi, že fixky rýchlo vysychajú. Asi preto lebo keď som si kúpila aj drahé fixky na oči (linky) tak mi veľmi rýchlo vyschli. Takže za mňa toto neodporúčam ale ak máte inú skúsenosť napíšte mi, rada vyskúšam niečo nové.

3. GÉLY na obočie

Podľa mňa top voľba. Možno sa s nimi ťažšie robí ale výsledok stojí za to. 🙂 Ja osobne najradšej používam gél od NYX – gélik mi vydrží celý deň, je vode-odolný … Perfektný! Majú na výber aj viac odtieňov takže určite si vyberiete ten svoj. Na fotke je spomínaný gél od NYX – odtieň blonde  a moje líčenie obočia s ním. Dostane ho kúpiť v Auparku v NYX alebo cez stránku  www.mojadm.sk  a stojí do 10 eur.

4. TIENE na obočie

Veľmi prirodzená voľba hlavne na každodenné líčenie. Keď sa niekam ponáhľam alebo nemám po ruke gélik na obočie často použijem aj tiene na oči a vyzerá to veľmi dobre. Treba mať len správny štetec – veľmi dostupný cenovo je napr. od essence – myslím že stojí niečo do 2 eur. Avšak originálne tiene na obočie sú kvalitnejšie a dlhšie vydržia a aspoň podľa mojej skúsenosti toľko neprášia. Ja mám momentálne od Bh cosmetics – Flawless Brow Trio – odtieň medium, obsahuje farebný  vosk na tvarovanie obočia a dva tiene na obočie na vyplnenie a zvýraznenie. Momentálne ho majú na stránke http://bhcosmetics.sk za polovičnú cenu – 5 euriek čo sa určite oplatí, navyše je v balení aj štetec a mini zrkadielko.

5. Pomády na obočie

Veľmi dobrá voľba hlavne ak máte tenké, neforemné obočie. Nie je to síce podľa mňa až také prirodzené ale treba vedieť ako na to a samozrejme netreba to preháňať. Ja mam najobľúbenejšie pomády od NYX –  Tame & Frame. Pekne držia a majú rôzne odtiene. Nanáša sa ľahšie ako gél na obočie tak určite pre začiatočníčky je vhodnejšia pomáda.

Samozrejme najdôležitejšie je pri líčení obočia vybrať správny odtieň a zachovať obočie prirodzené.

A čo používate najradšej vy? Napíšte mi na Facebook.