Príprava pleti pred líčením a produkty

Ak chcete mať dokonalé líčenie, tak nikdy nesmiete podceniť prípravu pleti pred líčením. Na to potrebujete vedieť hlavne to aký typ pleti máme . Na to je ideálne aby ste sa spýtali Vašej kozmetičky alebo dermatologičky,  aby Vám diagnostikovala akú pleť máte. Je aj veľa testov, na doma ale osobne mám skúsenosť, že klientky si zle určia typ pleti a potom ju väčšinou úplne zbytočne vysúšajú, pleť sa potom sama premasťuje viac , a potom si myslíme, že máme mastnú pleť. Tým že sa sama viac premasťuje , sa samozrejme tvorí viac akné a potom je to taký kolotoč. Takže ak aj máte akné nie vždy je dobré, aby ste si pleť  vysúšali ale niekedy zaberie len to že ju opakom začnete hydratovať. Takisto aj pri makeupe ak veľmi vysušíte pleť prípravkami tak sa nám budú tvoriť šupinky pri nanášaní makeupu a makeup nebude pekne vyzerať.  Takže radím Vám všímajte si svoju pleť a sami uvidíte čo jej robí dobre.

1. Čistenie

Ja začínam tak, že si najprv opláchnem tvár v teplej vode. Potom si očistíme pleť krémovým odličovadlom ( pri suchej alebo normálnej pleti ) ja momentálne používam DERMACOL  HYALURON wash cream  (fotka 1) alebo AHAVA odličovač all in one (fotka 2),  alebo gél pri zmiešanej alebo mastnej pleti – DERMACOL  Acne clear. Ak mám silnejší makeup alebo vode-odolnú maskaru, rúž alebo samotný makeup tak použijem vždy olejový odličovač, napríklad DERMACOL HIT 3D Hyaluron therapy (fotka 3). Následne ešte dočisťujem micelárnou vodou podľa typu pleti alebo tonikom, až po kým bude vatový tampón úplne čistý. Ja som si teraz obľúbila micelárnu vodu od URIAGE  s červeným vrchnákom – kúpite v lekárni Dr. Max. Ideálny efekt dosiahnete ak si spravíte aj peeling. Samozrejme pri citlivej pleti je to na zváženie, možno použiť jemnejší peeling vhodný na citlivú pleť. Ja mám rada voňavé peelingy od Dulcie a striedam si ich, sú super lebo viete ich použiť ako peeling aj ako masku (fotka 4). Ak by ste mali záujem o tieto peelingy môžete ma kontaktovať mám aj doma na sklade ☺. Rada používam aj peeling na pery, ten si viete aj vyrobiť sami doma, trstinový cukor + med alebo ja dávam aj kokosový olej. Následne na pery použijem balzam alebo vazelínu alebo sú aj primery priamo na pery.  Ak používate aj očný krém tak ho jemne vklepeme pod oči ale nie veľmi blízko oku. Následne aplikujem krém zase podľa typu pleti, ja používam krém na suchú / normálnu pleť. Ak máte rady oleje na pleť samozrejme môžete, ale oleje odporúčam použiť miesto krému tak max. 1-2 x do týždňa. Pri zrelej pleti  alebo veľmi suchej ešte pred krémom aplikujem sérum.

2. Podklad

Ak chcete mať krásny a dlhotrvácny makeup odporúčam podkladovú bázu pod makeup. Ja osobne ju nepoužívam na denné líčenie a ani to neodporúčam , skôr len keď idete na nejakú akciu. Zase si zvolíme podklad podľa toho akú máme pleť. Ak sa leskneme tak odporúčam zmatňujúcu od NYX alebo SHINE KILLER tiež od NYX. Ak sa mastíme len na niektorých častiach (ja napr. na nose), tak tam odporúčam naniesť SHINE KILLER a na ostatnú časť tváre podkladovú bázu pre normálnu alebo suchú pleť.

Môj tip je ORDINARY (fotka 5). Pri zrelej alebo suchej pleti používam HONEY Dew me up od NYX tá je skvelá a netreba potom ani aplikovať sérum. Necháme produkty vstrebať a ja začínam s líčením očí …

3. Každodenná rutina

Takto máme pleť pripravenú pred líčením na dokonalý makeup. Samozrejme, čo sa týka čistenia to treba vykonávať každé ráno aj večer bez ohľadu na to či sa ideme líčiť alebo nie. Na záver líčennia odporúčam setting spray, buď zmatňujúci alebo rozjasňujúci – ja osobne používam len na akcie nie na každodenné líčenie. Viac o setting sprejoch Vám napíšem pri postupoch líčení … Ak máte akékoľvek otázky, určite ma kontaktujte, prípadne mi samé napíšte ako sa staráte o pleť pred líčením vy a aké produkty Vám vyhovujú.

Prajem Vám krásny deň!