Alverde

Otestovala som pre Vás 6 produktov prírodnej dekoratívnej kozmetiky Alverde. Alverde je prírodná certifikovaná kozmetika, spolupracujúca s drogériou DM. 

1. Minerálny make-up od značky Alverde Mineral

SĽUBUJE prispôsobenie sa prirodzenému odtieňu pleti a poskytnutie plného krytia a matného vzhľadu. Minerálny make-up od alverde dodá vašej pleti hodvábne matný vzhľad. Vďaka obsahu hodnotných minerálov a organickým zložiek ju intenzívne vyživí a zaistí hodvábne matný vzhľad. Extrakty z marhúľ, broskýň, jojobového oleja, arganového oleja a bambuckého masla optimálne ošetrujú vašu pokožku. Pre dokonalý make-up a vyživenú pleť.

MOJA RECENZIA odtieňa č. 08 – Champagne:

 • príjemne vonia, niekomu to môže aj prekážať
 • ľahko sa rozotiera – nanášala som ho prstami
 • aplikovala som dve jemné vrstvičky
 • jemne až stredne krycí
 • nehrudkuje sa a nerobí šupinky
 • nevysušuje – z niektorých makeupov sa mi tvoria šupinky hneď alebo po nejakej dobe, tu som sa pozrela na seba za 5 hodín a stále som bola relatívne matná a bez šupiniek

Cena v DM – 4,45 EUR, 30ml. CELKOVO to nie je najlepší makeup aký som mala, na bežné líčenie do práce je myslím postačujúci, hlavne pre tých ktorí uprednostňujú prírodnú kozmetiku. A za cenu 4,50 EUR to myslím stojí za pokus.

2. Kompaktný púder značky Alverde

SĽUBUJE prirodzený vzhľad, ochranný faktor SPF 6 (pri slnení odporúčam aspoň SPF 20-30), kompaktný púder s prírodnými minerálmi odrážajúcimi svetlo, ktorý opticky vyrovnáva pleť a zanecháva ju súmerne rozžiarenú.

MOJA RECENZIA púdru s označením 10 Soft Ivory, 10 g:

 • dobre sa nanáša
 • nerobí šupinky
 • aj tento púder pekne vonia niekomu to ale môže prekážať
 • nabudúce by som možno zvolila o odtieň tmavší ale teraz na zimu znesiem
 • krycia schopnosť je taká jemná až stredná. Skôr by som povedala že dobre fixuje ten makeup. Celkom aj držal vtom, že som sa neleskla na nose a na čele ako sa zvyknem už po hodine.

Cena v DM – 4,45 EUR, 10g. CELKOVO tento púder nešupinkuje a robí ma matnou. Za cenu 4,50€ ešte aj s prírodných zložiek je myslím dosť fajn. Ale pre mastnú pleť nebude postačujúci.

3. Púdrová lícenka Alverde

MOJA RECENZIA lícenky Apricot 01, 4g:

 • líčka boli prirodzené a jemné
 • musela som dať trošku viac aby to bolo vidno ale to mi nevadilo
 • efekt je prirodzený a aspoň viete že to s ňou nepreženiete 😀 ale treba ho dať trochu viac.

Cena v DM – 3,55 EUR, 4g. CELKOVO určite stojí za vyskúšanie a ja milujem lícenky tak myslím že ju aj miniem celú.

 

4. Paletka očných tieňov Alverde Quattro

MOJA RECENZIA paletky Quatro 37 Chocolate, 4,4 g:

Tiene moc neodporúčam kvôli tomu, že sa veľmi prášia. Mne osobne celkom dlho s nimi trvalo nanášanie takže na také rýchle ranné líčenie si viem predstaviť trošku inú konzistenciu tých tieňov. Blendovali sa ľahko ale sú malo výrazné a teda naozaj veľmi prášia. Čakala som od nich viac. Už by som viac nekúpila. Cena v DM – 4,45 EUR, 4,4g.  

5. Tekutá očná linka Alverde

MOJA RECENZIA linky Sensitive, čierna, 3 ml:

Linka je perfektná, je vhodná aj na citlivé oči a je aj dostatočne čierna. Nie je vodeodolná ale aspoň ju ľahko odlíčite. Mne vyhovuje. 😉 Cena v DM – 2,95 EUR, 3ml.

6. Maskara Alverde Nothing but Volume Sensitive

MOJA RECENZIA špirály Nothing but Volume Sensitive, čierna, 12 ml:

Neodporúčam. Ako môže byť že je na citlivé oči vhodná ale mne sa zdala veľmi nevýrazná. Musela som si dolíčiť mojou obľúbenou Bell HypoAllergenic Curling mascara a tú kúpite v drogérii Teta alebo na internete s cenou približne 5 EUR. Cena v DM – 4,95 EUR, 12ml.

7. Rúž Alverde Color & Care

MOJA RECENZIA rúžu na pery Color & Care, 42 Vintage Rose, 4,6 g:

Tento rúž je príjemný, hydratuje pery má pekný odtieň dlho nevydrží ale asi tak ako všetky ktoré nie sú dlhotrvácne. Ja som spokojná. Cena v DM – 3,75 EUR, 4,6g
 
Moji favoriti sú určite očná linka a lícenka aj makeup a púder je fajn na také každodenné nosenie. Ale je to naozaj jemné líčenie, ktoré ale myslím je niekedy naozaj postačujúce. Výsledok líčenia môžte vidieť nižšie. Ďakujem 🙂
 
Vaša Paulita