Moja recenzia LA ROCHE-POSAY troch produktov

Rozhodla som sa pre Vás spraviť recenziu La Roche-Posay značkových produktov, ponúkaných hlavne v lekárni. Vybrala som si 3 produkty, ktoré ma najviac zaujali a chcela som ich vyskúšať na sebe.

 

1. Recenzia Lipikar baume AP+ M telový balzam 400 ml La Roche-Posay

Čo sľubuje?

Telová kozmetika LIPIKAR Balzam AP+M pomáha obnove rovnováhy kožného mikrobiómu. Okamžite upokojuje pokožku a zmierňuje pocit svrbenia. Vďaka antirecidívnemu účinku odďaľuje fázy akútneho vysušenia pokožky. Cena bola 21,99 EUR, 400 ml.

Moja recenzia

Moja pokožka je normálna až suchá. Úprimne nerada sa po sprchovaní natieram mliekom, krémom alebo olejom, lebo vždy som mala pocit že ten krém sa nikdy riadne nevstrebe a zostala som taká mastná. Ale v zime a osobne – ja , na jar mám pokožku suchú preto som sa rozhodla vyskúšať tento produkt. Čo sa týka konzistencie tak je taký hutnejší, ale bola som prekvapená ako ľahko sa napriek tomu rozotiera a veľmi rýchlo sa aj vstrebal čo je u mňa asi najpodstatnejšie :-). Už asi po 4 dňoch som videla, že moja pokožka je hladšia a suché miesta mi začínajú miznúť. Odporúčajú ho aj na tvár, ale to som osobne neskúšala,  ale viem že veľa žien ma problém so šupinkami napr. medzi obočím alebo také suché miesta a na to by to bolo určite super.

Vhodný je aj pri atopickom ekzéme alebo aj pre bábätká a deti. Bez parfumu čo je podľa mňa v tomto prípade nutnosť. Takže ak máte pocit svrbenia, suché miesta, atopický ekzém , alebo len suchú pokožku určite skúste tento produkt.

2. Recenzia La Roche-Posay Termálna voda 150 ml

Čo sľubuje ?

Termálna voda upokojuje citlivú pleť podráždenú vonkajšími vplyvmi a pomáha predchádzať starnutiu pleti. Vhodná pre pokožku, ktorá je citlivá a/alebo podráždená vonkajšími vplyvmi (slnko, dermatologická liečba a iné). PRIRODZENÝ ANTIOXIDANT. Vďaka unikátnej kombinácii minerálov a stopových prvkov, ako napr. selén, má Termálna voda z La Roche-Posay vedecky preukázané upokojujúce, zvláčňujúce a antioxidačné účinky. Prísna formula umožňuje minimalizáciu rizika intolerancie. Vhodná pre dospelých aj deti. Cena bola 7,49 EUR, 150 ml.

Moja recenzia

Mám veľmi rada termálne vody. Teraz keď, už budú teplejšie dni je súčasťou kozmetiky v mojej kabelke :-). Používam ju napr. aj pred líčením ale aj počas dňa keď sa chcete osviežiť. Už som počula, že veď na to stačí aj obyčajná voda. Tak to si nemyslím lebo voda z kohútika naruší ph Vašej pleti a môže sa objaviť akné, dehydratácia, problémy…

 

Testovala som tento výrobok pár dní a určite mi vyhovuje. Po dôkladnom odlíčení – odličovací gél alebo mlieko + tonikum som si naniesla túto termálnu vodu a potom krém. Pleť sa pekne prehydratovala a počas dňa keď som mala makeup som si prestrekla pleť a bol to veľmi fajn pocit. Proste ja to mám rada, je to podľa mňa super aj po slnení, pri rosacei, ekzémoch, seborei, pri akné alebo keď máte pocit dehydratovanej pleti. Ak sa rady hýčkate tak táto vec je nutnosť mať v kabelke hlavne počas jari a leta. Odporúčam 🙂

Môj Tip: Aplikujte pred nanášaním makeupu potom po zaschnutí zapracujte krém a po nanesení jemnej vrstvy makeupu naneste jemne znova a aplikujte druhú vrstvu makeupu. Makeup bude prirodzený a bude lepšie držať na pleti , prípadne aplikujte nakoniec líčenia ako jemný fixátor.

 

3. Recenzia La Roche-Posay Micelárna voda pre citlivú pleť a oči 200 ml

Čo sľubuje ?

Micelárna voda na citlivú pleť s termálnou vodou z La Roche Posay obsahujúca micely. Vhodná na jemné čistenie pleti, tváre, očí aj úst citlivej pleti. Udržuje fyziologickú rovnováhu pleti. Optimálna skladba aktívnych čistiacich látok použitých v anti-mikrobiálnym roztoku. Vysoká účinnosť čistenia. Hydratačné a upokojujúce zložky. Fyziologické pH, bez mydla, farbív a alkoholu. Bez alkoholu, farbív a parabénov. Cena : 10,99 EUR, 200 ml.

Moja recenzia

Tento produkt som si vybrala kvôli tomu, že hlavne teraz na jar mám dosť citlivé oči a väčina produktov ma pri odličovaní štípe. Bežne používam odličovač očí Dr.Belter ktorý mi vyhovuje. Ale chcela som skúsiť aj niečo iné . Skúšala som aj mnoho obyčajných micelárnych vôd , viem že to ženy obľubujú ale mne to moc nevyhovuje, pleť mám po nich vysušenú a oči štípu a hlavne mi dobre neodlíčia oči a musím drhnúť oči tampónom čo vôbec nie je dobré. Ale táto micelárna voda mi už pri malom množstve odlíčila pekne oči aj očné okolie a to som mala dosť veľa očného makeupu. Oči ma neštípali, dokonca som skúšala aj namočené, vyžmýkané vatové tampóny vo vode s pridaním trocha produktu a malo to ten istý efekt. Na pleti je to myslím fajn nevidela som žiadnu zmenu ale ani ma nič neštípalo . Mínus je asi len cena, pretože pri používaní na oči aj pleť produkt veľmi rýchlo miniete. Ja osobne ho odporúčam na odličovanie oči hlavne pre ženy ktoré majú citlivé oči alebo nosia šošovky a ešte si nenašli produkt čo by im vyhovoval.

Prajem Vám krásny a úspešný deň.

 
Vaša Paulita