Mastná pleť? Ako riešiť problém stále sa mastiacej pleti.

Veľa mojich klientov a klientiek sa snažia pri kozmetických návštevách vyriešiť problém stále sa mastnej, lesknúcej sa pleti. Počas dňa sa lesknú a myslia si, že ich pleť je mastná. V skutočnosti je naozaj mastná pleť tak  2 z 10. Mnohé klientky mi povedali že, hlavne v lete si niekoľko krát umývajú tvár s gélikom alebo mydlom lebo sa cítia veľmi mastne. Ale to urobí presný opak. Z pleti sa stratia lipidy ktoré pokožku chránia. Je síce pravda, že v lete určíte mazové žľazy produkujú viac mazu a takisto to je tak ak pracujete v prašnom prostredí.Typ pleti uvádzam v samostatnom článku s názvom Starostlivosť o pleť.

Ako to teda je?

Áno, naozaj stačí pleť vyčistiť 2x – ráno a večer čistiacim gélom alebo krémom na typ Vašej pleti. Samozrejme druhy extrém  je si pleť nečistiť ale to snáď nemusím písať. Veľmi dôležitý je dobrý výber produktov, ktoré na pleť nanášame. Riešenie stále sa mastiacej pleti je naopak jej DEHYDRATÁCIA! Prečo? Lebo ak Vašej pleti nedodáte hydratáciu ktorú potrebuje pomôže si sama mazom – číže sa bude viac mastiť, pričom budete mať pocit mastnej pleti ale pleť budete vysušovať a z toho sa stane bludný kruh. Číže skúste pokožku miesto toho vysušovania, čiernych masiek, micelárok, atd. naopak pleť hydratovať. A uvidíte že pleť sa Vám odvďačí… Samozrejme je to proces nemôžete uvidieť výsledky ihneď.

Voda?

Ďalšia otázka, ktorú dostávam je, že prečo nestačí voda? No lebo voda nerozpúšťa nečistoty a maz z tváre. Druhá vec ak si chcete počas teplejších dní alebo kľudne aj v zime v prekúrených miestnostiach pleť osviežiť  nerobte to s vodou z kohútika (chlór) ale skúste rôzne minerálne spreje „hmly“.  Tieto spreje majú dokonca aj protizápalové účinky a pleť vyživujú. Vodu z harmančeka môžete vyskúšať pri citlivej a začervenanej pleti a ružovú vodu dodá pleti hydratáciu. Ak mate akné treba najprv pleť preliečiť aj vysušujúcimi prípravkami , keď sa pleť zlepší treba ju nahradiť hydratačnými prípravkami na pleť.

Ak ste si nie úplné istý tak Vám určite poradí kvalitná kozmetička, a aké konkrétne prípravky sú pre Vás vhodné Vám rada poradím na ošetrení pleti v salóne Paulita, kde diagnostikujem aj hydratáciu pleti pomocou prístroja.

Teším sa na Vás